Naszywki na ubrania – hit 2018 roku z NoPoPatch

Naszywki na ubrania nieustannie utrzymują się w gronie najpopularniejszych dodatków do odzieży. Pierwszy raz zadebiutowały w latach 70tych, jako ozdoby dla fanów kapeli rockowych i metalowych. 

naszywki na ubrania

Skąd wzięły się naszywki na ubrania?

Jedno słowo – wojsko. Każda organizacja militarna i paramilitarna chciała odróżnić się od innych. Robiły to przy użyciu oznaczeń na mundurach i innych częściach ubrań. Początkowo oznaczenia były naszywane klasycznie – nitką na ubraniu. Wkrótce jednak, kiedy organizacje rozrastały się, ten sposób okazał się zdecydowanie zbyt czasochłonny.

Zaczęto więc produkować naszywki komercyjnie – wtedy jeszcze ręcznie. Powstawały fabryki naszywek, przemysł się rozwijał. W momencie wynalezienia maszyn do haftu komputerowego tego typu manufaktury upadały – siła robocza była zbyt droga a naszywki zbyt tanie.

Naszywki wróciły do łask dopiero w latach 70tych, kiedy popularność zdobywały kapele muzyczne. Na podobnej zasadzie jak kiedyś, ludzie potrzebowali się odróżnić, odciąć od innych i pokazać przynależność. Powstawały naszywki które można było umieścić nie tylko na kurtce ale i na plecaku, butach, i gdzie tylko się chciało!

Takie naszywki nie były drogie, bo często robiono je ręcznie. Były jednak kiepskiej jakości i szybko niszczały, niszcząc także ubrania na które były naszyte.

Naszywki na ubrania dzisiaj

Przez około 30 lat o naszywkach nikt nie słyszał. Owszem, łatano podarte ubrania, ale nie robiono tego dla ozdoby. Nastały czasy, w których odróżnianie się było odbierane bardzo negatywnie. Same naszywki nie było też tak dobrze dostępne. Wszystko zmieniło się w roku 2012, kiedy to gwiazdy kina i artyści zaczęli się pokazywać w ubraniach ozdobionych naszywkami. Od tamtej pory trend naszywek na ubrania kontynuuje wzrost i wydaje się, że tak będzie jeszcze przez kilkanaście dobrych lat. Wskazuje na to tendencja do oryginalności – tak tępionej przez ostatnie lata.

Na co można zaaplikować naszywkę?

Naszywki na kurtki

Naszywki na kurtki to najpopularniejszy sposób na użycie naszywek. Kurtki jeansowe mogą się znudzić lub przetrzeć, a szkoda je wyrzucić. Zamiast tego warto uczynić z nich odnowione, oryginalne części garderoby. Przy ozdabianiu kurtek najczęściej używane są naszywki róże, ale ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia! Naszywki na kurtki możesz też użyć do ozdabiania nowych ubrań.

Naszywki na buty

Każdy z nas ma w domu zużytą parę trampek. Prosta naszywka może z nich uczynić ciekawą kreację, i oszczędzi Ci szukania nowych butów!

Naszywki na plecak

Tu można poszaleć! W Twoim plecaku utworzyła się dziura? A może po prostu wygląda już mało ciekawie? Dzięki naszywkom zafundujesz mu drugą młodość. Naszywki na plecak były popularne w latach 70tych – i znów takie się stają.

Naszywki na spodnie

Spodnie jeansowe, tak jak kurtki, idealnie nadają się do ozdabiania przy użyciu naszywek na ubrania. Na serwisach typu Pinterest możemy znaleźć wiele inspiracji dotyczących ozdabiania ubrań naszywkami właśnie na jeansowych spodniach!

Naszywki na mundur

Nasze naszywki wojskowe świetnie sprawdzą się na polu bitwy, czy też przy rekonstrukcji starego munduru. Są wykonane z materiałów które zapewniają bezpieczeństwo Twojemu ubraniu – wiemy przecież jak drogi może być mundur. Klej używany do naprasowywania jest nieinwazyjny.

Naszywki na ubrania – gdzie kupić

Gdzie kupić naszywki na ubrania? Zależy czego od nich oczekujesz. Jeśli chcesz tylko załatać dziurę, możesz udać się na jedną ze stron oferującą naszywki haftowane komputerowo. Takie naszywki nie są ładne, ale spełniają swoją funkcję. Jeśli natomiast chcesz ozdobić swoje ubranie, to miejscem w które musisz się udać jest NoPoPatch. W naszym sklepie naszywki są wykonywane inną techniką, co dobrze widać na zdjęciach, a jeszcze lepiej w rzeczywistości. Nasza oferta obejmuje kilkanaście kategorii, dla każdego coś miłego!

Naszywki na ubrania

W tej kategorii znajdziesz wszystkie dostępne w naszym sklepie naszywki. To świetna opcja jeśli po prostu szukasz czegoś ładnego dla siebie lub na prezent, ale nie wiesz co konkretnie chcesz kupić.

Naszywki róże

Naszywki róże to idealny sposób na okazanie miłości do świata. Róża to piękny kwiat, który z pewnością spodoba się ludziom oglądającym Twoje ubranie.

Naszywki alien

Czujesz się obco? A może po prostu fascynują Cię obce cywilizacje? Chcesz zrobić prezent komuś kto kocha marsjan? Naszywki alien to świetna opcja – i z pewnością spodoba się każdemu obdarowanemu.

Ozdobne guziki

Ozdobne guziki to najlepsza opcja dla najmłodszych. Masz w rodzinie dziecko? Spraw mu prezent złożony z 10 drewnianych misiów lub zwierzątek morskich – na pewno się ucieszy!

Naszywki czaszki

Tutaj robi się groźniej. Oferta naszywek czaszkowych jest skierowana do osób wiedzących czego chcą. Zainteresuj się tą kategorią, bo znajdują się tu naprawdę piękne naszywki.

Naszywki dla dzieci

Dzieci uwielbiają naszywki. W tej kategorii zebraliśmy te, które najbardziej przypadły do gustu dzieciom które o to spytaliśmy – spodobają się i Twoim!

Naszywki serca

Naszywka serce to świetny sposób na ozdobienie butów. Niewielka i nierzucająca się w oczy, może jednak nadać butom nowego smaku!

Naszywki jedzenie

Ciągle chodzisz głodny/a? Naszywki jedzenie będą Ci przypominać co na Ciebie czeka w lodówce. Słodki arbuz a może pączek do kawy?

Naszywki kwiaty

Naszywki kwiaty są najbardziej uniwersalne. Można je naszyć wszędzie i w każdym kontekście – zawsze będą wyglądały pięknie i nigdy nie przestaną być modne.

Naszywki rośliny

Naszywki rośliny to połączenie naszywek kwiatów, róż i kaktusów. Można tam też znaleźć jakąś palmę… znacie ten dowcip? Co mówi palma do palmy? Chodźmy zapalmy!

Naszywki niebo i kosmos

Jeśli interesujesz się aeronautyką albo astronautyką, z pewnością ciekawą opcją będą naszywki związane z niebem i kosmosem. Ozdób swoje ubrania i daj się porwać podniebnemu szaleństwu!

Naszywki wojskowe

Naszywki wojskowe to klasyka. Pozwalają na ozdobienie munduru lub ubrania członkom organizacji militarnych i paramilitarnych. Oczywiście możesz taką naszywkę umieścić gdzie chcesz – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Naszywki symbole

Symbol to ciekawe słowo. Oznacza odzwierciedlenie pewnego elementu rzeczywistości. W tej kategorii znajdują się naszywki niebanalne i skierowane do wąskiego grona odbiorców.

Naszywki usta

Usta są zwierciadłem duszy… czy jakoś tak. W każdym razie, czasem lepiej je zamknąć. Dla tych którzy się nimi szczycą, powstała ta kategoria!

Naszywki tęcze

Po burzy zawsze przychodzi tęcza… poczuj spokój z naszymi tęczowymi naszywkami i daj nadzieje tym którym jej brakuje!

Naszywki zestawy

Dzięki naszym naszywkowym zestawom oszczędzisz nie tylko pieniądze ale też czas. Pogrupowaliśmy je tematycznie, więc masz pewność, że będą do siebie pasowały!

Naszywki zwierzęta

Kto nie kocha zwierzaczków? Tak jak kwiaty, są one uniwersalne. Zapoznaj się z naszą ofertą piesków husky i kotków z wystawionym palcem, a na pewno się w nich zakochasz.

Czegoś Ci brakuje?

Uważasz, że w naszym sklepie czegoś brakuje? Daj nam znać przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie.

Miłych zakupów życzy NoPoPatch!